Kas yra Rotaract?

Kas yra Rotaract?

Rotaract – tarptautinė, nepolitinė ir nereliginė jaunimo organizacija, kuri vienija aktyvius 18-30 metų amžiaus žmones, besivadovaujančius kertinėmis Rotary vertybėmis:

  • Ar tai yra teisinga?
  • Ar tai yra dora?
  • Ar tai skatina gerą valią ir draugiškumą?
  • Ar tai bus visiems naudinga?

Rotaract klubų veikla skatina lyderystę ir profesionalumo ugdymą, atsakingą pilietiškumą, aukštus etinius standartus versle. Jaunimas klube asmenine ir grupine veikla tarnauja visuomenei, skatina tarptautinį sąmoningumą ir geranoriškumą visų žmonių atžvilgiu. Vykdydami socialinius projektus klubo nariai įgyja ir tobulina lyderystės bei profesinius įgūdžius.

 

Rotary organizacija

Rotaract www.rotaract.lt
Lietuvos Rotary www.rotary.lt
Rotary International www.rotary.org
Rotaract International www.rotaracteurope.eu

 

Klubo istorija

Klaipėdoje Rotaract klubo idėjos propagavimas prasidėjo 1996 metais, susivienijus aktyviam akademiniam bei dirbančiam uostamiesčio jaunimui. Buvo įkurtas Klaipėdos Rotaract klubas. Jam pradėjus aktyviai įgyvendinti projektus, dėl veiklos išryškėjo kai kurių narių nuomonių skirtumai.

Dėl to 2000 metų vasario 7 dieną susikūrė Klaipėdos Senamiesčio Rotaract klubo iniciatyvinė grupė. Jos nariais buvo Danas Bagdonas, Laurynas Bartkevičius, Andrius Burba, Mindaugas Genys, Goda Grigaitytė, Agnė Jankauskaitė, Šarūnė Juškevičiūtė, Kristupas Šliogeris, Šarūnė Melnikaitytė, Aidas Sindaras, Inga Šilgalienė, Vaida Valančiauskaitė, Gabrielė Vasiliauskaitė, Jurga Vasiliauskaitė. Tą dieną įvyko pirmasis klubo susirinkimas, kurio metu buvo nubrėžtos pagrindinės klubo veiklos gairės, išrinkti klubo vadovai.

Klaipėdos Senamiesčio Rotaract klubo tėvūnais tapo Klaipėdos Rotary klubas.

Klubas buvo oficialiai įregistruotas Klaipėdos miesto savivaldybėje tarybos sprendimu 2000 metų kovo 20 dieną. Klubas augo, plėtėsi, ėmėsi rotarietiškos veiklos – pradėjo įgyvendinti pirmuosius projektus. Visą 2000 metų birželio mėnesį skyrė likimo nuskriaustiems vaikams: suorganizavo Vaikų gynimo dienos šventę socialiai remtiniems vaikams, suteikė galimybę nemokamai apsilankyti Muzikos centre spektaklyje bei kino teatre “Žemaitija”.  Mėnesio pabaigoje Mosėdžio ir Barstyčių (Skuodo raj.) vaikų namų auklėtiniams buvo suorganizuota išvyka į Jūrų muziejų ir delfinariumą, Juodkrantę bei Nidą. Tuo pačiu metu klubas pradėjo tęstinį projektą “Kompiuteris likimo nuskriaustam vaikui”.

Šiuos ir kitus Klaipėdos Senamiesčio Rotaract klubo darbus įvertino ir pripažino  tarptautinė Rotary bendruomenė. 2001 m. kovo mėn. 27 d. įvyko iškilminga klubo inauguracija, kurios metu klubiečiai pristatė save ir savo veiklą svečiams iš Rotary apygardos Nr. 1460, Lietuvos Rotary ir Rotaract klubų nariams. Inauguracijos datą klubas  pažymi kiekvienais metais.

SUSISIEKITE

Įdomu?

Jei tau 18-30 metų; jei trokšti prisidėti prie visuomenės gerovės; jei nori išeiti iš savo komforto zonos ir išbandyti save; jei nori nuolat tobulėti; jei nori bendrauti su išsilavinusiais, savo srities profesionalais - susisiek su mumis! Mes visada laukiame naujų narių.

Taip pat laukiame laiškų su pastabomis, idėjomis naujiems projektams ar bendradarbiavimo pasiūlymais.

H. Manto g. 84, Klaipėda

klaipeda@rotaract.lt

+370 658 54631